Przyjazny dla środowiska, funkcjonalny, elastyczny,  posiadający właściwości akustyczne, lekki, wielokolorowy, piękny, miękki w dotyku, ocieplający wnętrze, izolujący, wszechstronny, piękny, twardy, elastyczny, trwały… moglibyśmy tak wymieniać jeszcze długo! 

Filc PET to materiał, który nie bez przyczyny staje się coraz bardziej popularny i doceniany, zarówno wśród architektów jak i użytkowników danej przestrzeni. 

Materiał ten łączy zrównoważony design z dużym wyborem kolorów, miękką strukturą i zdolnością pochłaniania i tłumienia dźwięku. 

Te cechy doskonale widać w różnych zastosowaniach filcu – jego miękka tekstura otula ściany, można tworzyć z niego spektakularne sufity, ścianki działowe, przegrody biurowe, oprawy oświetleniowe oraz meble. 

Jak wpływa na środowisko?

Filc PET  (politerefalan etylenu), został pomysłowo wykonany z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu. Dzięki niemal nieskończonym zapasom materiałów do ponownego wykorzystania, tkaniny filcowe PET stanowią znaczący krok w kierunku powstrzymania jednorazowego użytku butelek z tworzyw sztucznych z dala od składowisk i oceanów. Ponadto materiały filcowe można ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi po użyciu, co znacznie wydłuża żywotność tego materiału poza jego pierwsze zastosowanie.

 

Rola filcu PET w projektowaniu 

Filc jest jedną z najstarszych tkanin znanych ludzkości i przez lata znalazł zastosowania w wielu dziedzinach, od mody i mebli po architekturę, wnętrza i wiele innych.

Niedawne odrodzenie zainteresowania filcem przyniosło innowacje w jego procesach produkcyjnych. Dzięki nieskończonej gamie kolorystycznej oraz elastycznym formą, jakie można uzyskać, dzięki pracy z nim ,  możliwości projektowania z wykorzystaniem filcu PET są daleko idące.

 

Wyjątkowa wyda

jność akustyczna 

Zapewniając doskonałe właściwości akustyczne, filc PET może pochłaniać i tłumić dźwięk poprzez redukcję pogłosu. Właściwości dźwiękochłonne filcu PET mogą przybierać różne formy. Od instalacji napowietrznych z miękkimi falistymi krzywiznami po bardziej indywidualne formacje instalowane w docelowych obszarach, tkaniny filcowe mogą tworzyć rzeźbiarskie konfiguracje zaprojektowane w celu zarządzania kontrolą hałasu.

 

Filc PET w połączeniu z naszym rozbudowanym parkiem maszyn, w którym posiadamy maszyny specjalnie zaprojektowane z myślą o obróbce właśnie tego materiału daje ogromne możliwości tworzenia pięknych i funkcjonalnych wnętrz i produktów.

 

Chcesz zobaczyć co potrafimy zrobić z filcu PET?

Zapraszamy do kontaktu!